Zarejestruj


automaty

dawid@automatyspawalnicze.pl
tel. 790 874 770

serwis@pneumaticon.pl
tel. 884 874 770

wps

Więcej informacji pod adresem
spawalnik@automatyspawalnicze.pl

symulacja stanowiska

Spawanie rurociągów i zbiorników

Sterownik PEK zapisuje dane ze spawania w formacie, który trzeba w odpowiedni sposób w edytować aby móc korzystać wypełni z jego możliwości.

 

Program stanowi bezpośredni interface pomiędzy sterownikiem i jego kodem maszynowym a przetworzonymi do odczytu danymi.

 

Sterownik domyślnie nadpisuje kolejne spawania jeżeli ich ilość jest większa jak 100, aby nie tracić danych należy je regularnie odczytywać przez łącze USB z tyłu sterownika. Oprogramowanie segreguje każde następne odczytane dane i zapisuje je jako kolejne (w tym samym czasie sterownik kasuje i nadpisuje w ostatnie miejsce dane, tracą możliwość weryfikacji co się działo np. miesiąc temu).

 

Możliwe jest tworzenie WPS - programów dla spawaczy, ustawiania zdalnie limitów dla operatorów aby nie przekraczali zadanych parametrów, ustawianie systemu z jakiego konkretnie korzystamy – czy jest to traktorek spawalniczy, słup itd. Odczyt kodów błędów wraz z opisem, statystyki całościowej – od pierwszego startu urządzenia itd.

 

Wszystkie dane po zarejestrowaniu przechowywane są na serwerze, dostęp do nich jest z każdego miejsca z łączem internetowym.

 

Poniżej krótka prezentacja możliwości oprogramowania. Oczywiście dla użytkowników istnieje możliwość rozbudowy o statystyki nie ujęte bezpośrednio w tej wersji.

 

Program dostępny od miesiąca marca 2015. Istnieje możliwość dostania testowej licencji tygodniowej.

 

Poniżej dostępne pliki wraz z opisami.
 
 
Nagłówek każdego pliku to informacje o systemie, które można w dowolny sposób opisać tak aby łatwo rozpoznawać swoje urządzenie.
 
Podstawowy plik z zapisanymi danymi to QData.xml. Format danych przedstawia tabela poniżej.
 
Przykładowe statystyki
 
 
Plik dla utrzymania ruchu z kodami błędów.
 
Ustawienia systemu i konfiguracja
 
 
 
Tworzenie programów – WPS dla spawacza
 
 
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.